***
observatory.cz
Štefánikova hvězdárna online
pro
Dnes otevřeno:
14:00-19:00 / 21:00-23:00 (momentálně zavřeno)
Dnešní program:
14:30 O kouzelné pastelce –...
16:00 Do blízkého a vzdálen...
Počasí: Právě pozorujeme:
počasí
jasno (noc)
pozorování
(nepozoruje se)

Hvězdárna pro návštěvníky

Návštěva hvězdárny

Hlavním smyslem existence Štefánikovy hvězdárny je popularizace astronomie. Proto našim návštěvníkům nabízíme širokou otevírací dobu 6 dní v týdnu po celý rok. Návštěvu v otevíracích hodinách není třeba předem objednávat. Během celé prohlídky se Vám budou věnovat naši  odborní průvodci.

Návštěva hvězdárny nabízí:

Dle měsíčního programu můžete navštívit:

Expozice hvězdárny je přizpůsobena širokému věkovému a odbornému rozpětí návštěvníků, nebojte se nás navštívit i s malými dětmi. Stálá expozice a promítací sál mají bezbariérový přístup. Typická doba prohlídky hvězdárny činí cca. 45min v případě nočního pozorování se však může výrazně prodloužit.

 

Organizované skupiny

Pro větší organizované skupiny je možné sjednat individuální projekci pořadu spojenou s prohlídkou hvězdárny. Návštěva tak obsahuje pořad dle vlastního výběru, možnost diskuse s lektorem (profesionálním astronomem), návštěvu kopulí spojenou s pozorováním a prohlídku výstavy. Závazné rezervace přijímáme v dostatečném předstihu na čísle 257320540.

 

Individuální prohlídka

Individuální (V.I.P) prohlídka je speciální program určený zejména těm, kdo chtějí pojmout návštěvu hvězdárny jako mimořádný zážitek. Za odpovídající cenu nabízíme exkluzivní (soukromou) návštěvu po skončení otvírací doby s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídkou všech pracovišť hvězdárny a pozorováním noční oblohy v kopulích. Po celou dobu se Vám bude věnovat profesionální astronom. Termín prohlídky je sjednáván individuálně a je možné jej přesouvat (odkládat) s ohledem na počasí. Program je vhodný zejména jako dárek a vystavujeme k němu dárkový certifikát.

Certifikáty jsou k dispozici na pokladně hvězdárny v době otevíracích hodin pro veřejnost, nebo po domluvě na tel. čísle 257 320 540, či prostřednictvím emailu vip@planetum.cz .

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy
Praha Zřizovatel hl.m.Praha
Statut Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy
Veřejné zakázky

Kudyznudy